Name Position
Allen, Rita Hall Monitor
Ambrosius, 1st SG Chris   JROTC
Andrews, Dave Choral Music/Drama
Andrews, Trisha Science
Antrobus, Meredith Art/Drama
Bair, Audrey English/German
Barnes, Erik Physical Education
Basham, Brett Social Studies
Bell, George Custodial
Blair, Carla Custodial
Blackwell, Deputy S.     Student Resource Officer
Boccuzzi, Donna Math
Bowersox, Olivia Social Studies/Health
Bowman, Lisa Special Education Clerk
Brewer, Renee Special Education IA
Brown, Michael Principal
Buscemi, Warren "Buddy" Nurse 
Cadwell, William Custodial
Campbell, Margo Athletic Trainer
Cappadora, Maria Attendance 
Cavey, Kristin Counseling Department Chair (Last Names A-C)
Cegielski, Dylan Autism IA
Cheetham, August Social Worker
Davis, Carol Science Lab Aide
Davis, Kari Special Education IA
Dwyer, Tabitha Autism IA
Eaves, Christina Special Education - Autism
Eckard, Donna Administrative Secretary
Farley, Eric Custodial
Faust, Gail Media Specialist
Fish, Kendra English
Ford, Deena Special Education IA
Franklin, Marianne School Security Assistant
Frazier, Denise English
Fritz, Holly Technology Services
Garvin, Wendy Assistant Principal
Girch, Shawn Assistant Principal
Gochenaur, Benjamin Technology Education
Gosselin, Jenn Athletics Director & Facilities Coordinator
Gottleib, Kristen Instrumental Music
Hancock, Emily Social Studies
Hann, Paul Building Supervisor
Hannon, Melisa Counseling Department (Last Names K-Q)
Harris, Alison Special Education IA
Hartley, Daniella Special Education
Heffner, Mark Mathematics
Helwig, Sharon Registrar
Herbert, Melissa Cafeteria Manager 
Hicks, Gina ESOL
Hobson, Sheri Counseling Secretary
Hollingsworth, Bobbi Career Coordinator
Howard, Christopher Mathematics
Huber, Jessica (Dick) English
Hurst, Kellie Health
Jones, Sarah Science/Physics
Jordan, Celeste Mathematics
Kachik, Deb School Psychologist
Kaltrider, Cheryl Custodial
Karabelas, Aris Math
Kelly, Maria Art
Kempf, Jennifer Counseling Dept. (Last Names D-J)
Kennedy, Christina Social Studies
King, Jeanine Occupational Therapist
Knill, Debra Special Education IA
Knill, William Academic Facilitator
Kramer, Alexis Mathematics
Krolus-Scheffel, Rebekah American Sign Language
Larsen, Sharon Special Education IA
Late, Jason Department of Juvenile Justice
Lee, Madge Instructional Assistant
Leibensperger, Matt Social Studies/English
Lenz, Ryan Mathematics
Lesh, Christine Science
List, Kevin Special Education
Lewis, Zauhn Permanent Sub
Lowe, John Foreign Language
Mahala, Shannon Autism IA
Manawatao Bailey, Macriselda Cafeteria
Martin, Maria Assistant Principal 
Masters, Vilma Cafeteria
McGee, Denise Special Education IA
McManus, Diane Falcon Learning Lab IA
Meszaros, Amalie Special Education
Meszaros, Eric Science
Miller, Matthew English
Miller, Al Groundskeeper
Morgan, Taylor Special Education IA
Morton, Michelle Permanent Sub
Muller, Emily AGRI-Science
Murray, Betty Autism IA
Myers, Dalton Business
Naill, Jamie Falcon Learning Lab IA
Naill, Ranae Administrative Secretary
Naumann, Mildred Custodial
Nave, Brenda Custodial
Naworol, Col. Raymond JROTC
Nevius, Judy Cafeteria
Norris, Tracy Office Manager/Financial Secretary
Novotny, Stacy Special Education
Patterson, Kyle Social Studies
Payne, Gabriela Autism
Pennell, Timothy Science
Perzynski, Wendy Time-Out Monitor
Peters, Mary Nurse
Picataggi, Lindsay Social Studies
Prochniak, Brenda Custodial
Reaver, Lindsay Art
Reber, Olga ESOL
Reisdorf, Karen Mathematics
Rice, Charles English/Drama
Ritter, Nicole Special Education
Rout, Janell Autism IA
Rowe, Christian Science
Sandoval, Emily Special Education
Schroeder, Hallie Autism IA
Semies, Heather Pupil Personnel Worker
Sentz, Katherine Counseling Department (Last Names R-Z)
Steinwedel, David Permanent Sub
Shawver, Lois Custodial
Sinnott, Craig Autism IA
Skipper, Cheryl Special Education IA
Smith, Chloe Physical Therapist
Smith, Darla Autism IA
Snyder, Denny Physical Education
Stecher, Terri Media Clerk
Stone, Steven School Security Assistant
Stoner, Rebecca Foreign Language
Swift, Carli Falcon Learning Lab
Taylor, Mikael Special Education
Tissue, Alex Autism IA
Totten, Kari Physical Education
Trail, Matt Math
Trindel, Gina  Reading Specialist
Tullis, Krystalyn Family and Consumer Science 
Turni, Lisa Technology Education
Unger, Kristina Science
Vanderpool, Nancy Family and Consumer Science
Wachowiak, Mariel Speech Pathologist
Wachter, Abigail Autism IA
Walker, Thomas Technology Education
Wantz Sr., John Building Maintenance 
Ward, Brianna Autism IA
Warner, Hilary English
Waterman, Carl Custodial
West, Sandra Special Education IA
Wiggington, Allison Science
Winner, Stephanie English
Worsley, Ginger Special Education IA
Wynne, David Social Studies
Wynne, Jessica Family & Consumer Science
Zavandro, Kelly Foreign Language